Get Adobe Flash player

Szklo udomowione Priva Lite ON

Szkło – niby rzecz prosta, a potrafi dokonać w domu niejednej rewolucji. Szklane rozwiązania sprawdzają się zarówno we wnętrzach przytulnych, zaaranżowanych w stylu eko, jak i  modernistycznych, chłodnych – wszędzie tam, gdzie lokatorzy poszukują ciekawych sposobów na przedzielenie przestrzeni, a także jej kunsztowne wykończenie.

W zależności od potrzeb, szkło może pełnić we wnętrzu różne funkcje. Wymieńmy tylko te najciekawsze: w nietuzinkowy sposób oddziela od siebie różnorakie pomieszczenia, łączy style wnętrzarskie, tworzy tzw. strefy intymności. Biorąc pod uwagę transparentność szkła, szczególnie ten ostatni punkt może dziwić, choć nie powinien, ponieważ współczesna technologia potrafi sprostać nawet najbardziej wyszukanym oczekiwaniom klientów. Dowodem na to jest aktywne szkło PRIVA-LITE, którego powierzchnia w zależności od wymagań zmienia strukturę z przeziernej na nieprzezierną i odwrotnie. Szkło PRIVA-LITE oparte jest na technologii ciekłych kryształów, umieszczonych w folii między taflami szkła, które pod wpływem pola elektrycznego ulegają uporządkowaniu, co sprawia, że szkło staje się przezierne. Z kolei po odcięciu dopływu prądu wraca do matowej struktury, nie blokując przy tym źródła naturalnego światła.

Szklo udomowione Priva Lite OFFSprawdzone w praktyce

Szklane okładziny ścienne, ścianki działowe, schody, podłogi, drzwi czy grzejniki to tylko niektóre sposoby na wprowadzenie szkła do pokoju dziennego. Jeśli listę tę rozszerzymy jeszcze o szkło dla meblarstwa czy lustra, otrzymamy bogatą ofertę zastosowań szkła w salonie. Jednym z najefektowniejszym sposobów jest jednak użycie go w formie ścianki działowej, w szczególności gdy ma ona oddzielać od siebie pomieszczenia pełniące dwie zupełnie różne funkcje, jak pokój dzienny i łazienka. Optyczne powiększenie przestrzeni czy doświetlenie jej światłem słonecznym, jest możliwe dzięki zamontowaniu szklanej ścianki działowej. Na jakie aspekty należy wówczas zwrócić uwagę? - Decydując się na oddzielenie od siebie dwóch pomieszczeń za pomocą szkła, warto pomyśleć, co chcemy zyskać poprzez taką aranżację. Jeśli zależy nam na zachowaniu poczucia przestrzeni lub optycznym jej powiększeniu, powinniśmy zdecydować się na ściankę działową ze szkła DIAMANT mówi Magdalena Lipińska, Kierownik Rozwoju Rynku Interior Saint-Gobain. - Natomiast jeśli chcemy, aby szkło dostosowywało się do naszego trybu życia i zapewniło nam na przykład prywatność na życzenie, możemy użyć zaawansowanego technologicznie szkła PRIVA-LITE, które pozwala na szybką zmianę stanu nieprzeziernego na przezierny, zachowując przy tym pełną przepuszczalność światła wyjaśnia ekspert. Tego typu rozwiązania to prawdziwy technologiczny majstersztyk. Niektórzy, zamiast skupiać się na praktycznym aspekcie wykorzystania szkła, wolą skoncentrować się na jego walorach wizualnych. Również te spełnia szeroka gama szkła i produktów szklanych Saint-Gobain od szkła kolorowego, lakierowanego, czy ornamentowego, poprzez szkło laminowane, na szkle hartowanym kończąc.

Dekor czy kolor?

Szkło nie musi być transparentne, dodajmy, że nie musi być także idealnie równe ani krystalicznie białe. Szklane przegrody wewnętrzne wykonane z finezyjnego szkła ornametowego, np. MASTER-SOFT, to sposób na przedefiniowanie standardowego myślenia o tym materiale wykończeniowym. Tego typu produkty o innowacyjnej strukturze – z jednej strony gładkie i połyskujące, z drugiej wzorzyste – znajdują we wnętrzach wiele zastosowań. Sprawdzają się, gdy trzeba podkreślić wyjątkowy charakter pomieszczenia – jako ścianka działowa, drzwi lub kabina prysznicowa, a także jako element wykończenia stołów, stolików, szaf czy biurek, czyli wszystkich tych mebli, które w salonie pełnią często rolę pierwszoplanową. Równie efektowne jest szkło STADIP COLOR – szkło bezpieczne, laminowane, które z powodzeniem możemy zastosować np. jako element balustrad czy stopnie schodów. Kolejnym przykładem szkła dekoracyjnego chętnie stosowanym we wnętrzach jest  szkło TEX GLASS, które łączy przejrzystośc szkła z wyjątkowymi elementami tkanin i nadaje unikalny charakter każdemu wnętrzu. Dzięki TEX GLASS każde pomieszczenie w domu będzie wyróżniać się subtelną elegancją i wyrafinowanym charakterem.

Wyzwól kreatywność

Szkło lakierowane PLANILAQUE to kolejny przykład z szerokiej palety szkła Saint-Gobain, które dostępne jest w wielu atrakcyjnych kolorach umożliwiających personalizację wnętrz. Szkło lakierowane doskonale pasuje zarówno do nowoczesnego, jak i klasycznego umeblowania, dzięki bogatej kolorytyce możliwe jest idealne zestawienie szkła z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno, metal czy kamień.  Szkło lakierowane położone na ścianach jako okładzina ścienna dekoruje korytarze i salony, a użyte jako okładzina wewnątrz kabin prysznicowych dodaje kolorów łazience.


Copyright felix.pl © 2014. All Rights Reserved.