Get Adobe Flash player

Przy urządzaniu mieszkania czy domu, skupialiśmy się na meblach, wyposażeniu, ścianach i podłogach. Mimo, że sufit jest najbardziej eksponowanym elementem, nie poświęcano mu zbyt wiele uwagi. Zmieniło się to, dzięki sufitom napinanym, które mogą być wykonane w dowolnym kolorze, z nadrukowaną fotografią, w różnych kształtach, mogą nawet świecić całą swoją powierzchnią.

Sufit to nie tylko żyrandol.

Mimo, iż sufit jest najbardziej eksponowanym elementem każdego pomieszczenia, dotychczas poświęcano mu najmniej uwagi. Zwykle jego aranżacja ograniczała się do dobrania żyrandola, który będzie pasował do wyposażenia wnętrza.

sufit 1

Dotychczasowe urozmaicenia.

Osoby, które chcą, aby się wyróżniał, eksperymentują z różnymi barwami czy malunkami, które przedstawiają przyrodę lub architekturę. Jednak rozwiązania te są pracochłonne i drogie, czego skutkiem często jest tradycyjna biel. Z kolei styropianowe kasetony, którymi można okleić sufit, nie mają nic wspólnego z elegancją i praktycznością. Taka sztukateria lat 90-tych zupełnie wyszła dziś z mody.

Naciągnięta folia.

Sposobem nadania wyrazu sufitowi jest wykonanie go w formie folii PVC, która naciągnięta jest na, zamontowane po obwodzie pomieszczenia, profile. To tak, jakby na ścianach, dookoła pokoju, zamontować karnisze i rozciągnąć między nimi materiał. Z tą różnicą, że zamiast tkaniny jest tu, idealnie gładka i równa, folia.

Przewagi nad podwieszanym.sufit 2

Koszt sufitu napinanego Alteza, w wersji podstawowej, nie odbiega od kosztu sufitów podwieszanych, a montuje się go 5 razy szybciej. W przeciwieństwie do tradycyjnego z karton-gipsu, jego montaż nie wymaga wynoszenia mebli, ani gruntownego sprzątania. Jednak jego najważniejszą zaletą jest to, co zostaje na lata, a mianowicie atrakcyjny design.

Idealnie równy.

Elastyczna i wytrzymała folia, która rozpięta jest między profilami nośnymi, nie załamuje się i nie zagina. Nie ma też łączeń. Dzięki temu sufit, zawsze i w każdych warunkach, będzie idealnie równy.

Dowolne kolory i nadruki.

Możemy wybrać folię błyszczącą, lustrzaną, matową, satynową lub transparentną, która wykonana będzie w bogatej palecie kolorów (jednolity lub gradient). Co ważne, nadrukować można na niej dowolną fotografię lub grafikę. W pokoju dziecinnym lub sypialni możemy pozwolić sobie na błękitne niebo, zaś w łazience na las tropikalny.

sufit 3

Dowolny kształt.

Jeśli wybraliśmy sufit kartonowo-gipsowy inny niż płaski, skazani jesteśmy na skomplikowane i kosztowne konstrukcje. Natomiast ze względu na możliwość wykonania konstrukcji wielopoziomowych, z wykorzystaniem łuków, owali i innych figur geometrycznych, także 3D, stworzyć możemy dowolny kształt sufitu napinanego Alteza. Urozmaicić go można poprzez podmarszczenia, pofalowania czy zagięcia.

Oświetleniem może być sam sufit.

W suficie napinanym zainstalować możemy wszystkie typy oświetlenia, od żyrandoli, przez lampy stropowe, po specjalne szpilki „starpinsy”, które dadzą efekt gwieździstego nieba, o różnych kolorach. Jednak, dzięki wykorzystaniu folii transparentnej (półprzepuszczalnej), źródłem światła może być sam sufit, który świecić będzie całą swoją powierzchnią. Warunkiem jest umieszczenie nad nim diod LED.

Optycznie powiększa pomieszczenie.

Rozwiązanie to stosować można także w blokach, gdyż w odróżnieniu od sufitu podwieszanego, napinany obniża pomieszczenie jedynie o 3 centymetry. W przypadku małych pomieszczeń, ciekawym rozwiązaniem będzie zastosowanie folii z połyskiem, dzięki której uzyskamy efekt optycznego powiększenia.


Copyright felix.pl © 2014. All Rights Reserved.