Get Adobe Flash player

Niższe opłaty za ogrzewanie, właściwa temperatura przez cały rok, brak przeciągów i dużo lepsza trwałość połączeń – nowoczesne technologie stolarki otworowej niosą za sobą wiele korzyści. Aby mogły spełniać swoje funkcje, wysokiej klasie okna musi dorównywać jakość montażu. Nowe okna dachowe warto zatem uzupełnić akcesoriami przyłączeniowymi, które zagwarantują tzw. ciepłe połączenie ramy z połacią dachową. O jakie rozwiązania pytać w sklepie?

Od 1 stycznia 2017 roku nowe okna powinny charakteryzować się minimalnym parametrem przenikania ciepła nie wyższym niż 1,3 W/m2K. Co więcej, już od 2021 roku współczynnik przenikania ciepła nie będzie mógł przekroczyć wartości 1,1 W/m2K. Ze względu na te wymagania techniczne już teraz warto zdecydować się na montaż, który znacznie obniży straty ciepła. Dla przykładu zestaw przyłączeniowy MDA od Roto Okna Dachowe poprawia parametr cieplny całego okna nawet o 0,1 W/mkw*K.

Niezbędna ochrona

Zwykle okna dachowe montowane są powyżej warstwy izolacyjnej dachu. Aby uzupełnić ochronę termiczną, firma Roto Okna Dachowe zaprojektowała zestaw przyłączeniowy na bazie solidnych i sprawdzonych materiałów. Zestaw MDA zbudowany jest z profili termoizolacyjnych wykonanych z bardzo twardego i wytrzymałego konstrukcyjnie styropianu EPS. Profile te zostały dodatkowo wzmocnione listwami drewnianymi. W skład zestawu wchodzą także: śruby mocujące, rolka taśmy uszczelniającej, 4 odcinki taśmy klejącej Primur oraz instrukcja montażu. Podsumowując, jest to kompleksowe rozwiązanie. Zestaw można stosować w dachach ocieplanych standardowo, jak i w tych izolowanych metodą nakrokwiową.

Ciepły montaż dla zdrowego powietrza

Zestaw MDA w połączeniu z oknem energooszczędnym zapewnia lepszy parametr cieplny całego okna nawet o 0,1 W/mkw*K. Podwyższona izolacja termiczna gwarantuje również doskonałą ochronę połączenia okna z warstwą wstępnego krycia przed wiatrem i wilgocią. W ten sposób okno dachowe staje się solidnym elementem całej przegrody, a nie jej słabym punktem. Tym samym w pomieszczeniach na poddaszu nie pojawią się problemy z rosą na oknach, zawilgoconą izolacją i grzybem. Ciepła wnęka okienna to innymi słowy ważny element w budowaniu przyjaznego dla zdrowia mikroklimatu.

Zestaw MDA

ü  4 profile termoizolacyjne,

ü  4 odcinki taśmy klejącej Primur,

ü  rolka taśmy uszczelniającej;

ü  śruby mocujące. 


Copyright felix.pl © 2014. All Rights Reserved.