Get Adobe Flash player

Walczysz z nadwagą lub zbyt wysokim cholesterolem? Zrezygnowałeś zupełnie z tłuszczu i węglowodanów? Źle robisz, bo takie kroki jeszcze bardziej oddalą cię od upragnionego celu. Tłuszcz roślinny jest bowiem niezbędnym składnikiem codziennej diety, który przy okazji pozwoli pozbyć się problemów z nadmiarem kilogramów i

cholesterolem.

Olej kokosowy to zdecydowanie hit ostatnich lat, jeśli chodzi o produkt dietetyczny. Nie dość, że po spożyciu nie zamienia się w tkankę tłuszczową to jeszcze pomaga organizmowi wytworzyć energię konieczną do spalania kalorii. Wyniki badań są wręcz zachwycające, bowiem olek kokosowy ma niemal stuprocentową skuteczność w walce z otyłością brzuszną, szczególnie u kobiet, a to oznacza też lepsze krążenie i niższy cholesterol.

Nie jest to jednak odosobniony przypadek, choć rzeczywiście drugiego aż tak zdrowego produktu długo nie odkryjemy. Zdrowotne właściwości olejów pochodzenia roślinnego znane są nam od dawna. Zawarte w nich kwasy jednonienasycone i wielonienasycone pomagają walczyć z nadmiarem złego cholesterolu LDL, a do tego wzmacniają odporność. Dodatkowo coraz większa dostępność olejów z roślin egzotycznych sprawia, że dbanie o zdrowie jest o wiele łatwiejsze. Warto więc zajrzeć do oferty sklepów internetowych, by poznać właściwości olejów tj. araganowy, z pestek dyni, moreli, nasion pietruszki czy awokado. 

www.przystanekpozdrowie.pl

 


Copyright felix.pl © 2014. All Rights Reserved.