Get Adobe Flash player

FMB

Nasze ciało podobnie jak mieszkanie czy ogród potrzebuje na wiosnę zdecydowanego oczyszczenia. I w nim po zimie zalegają śmieci, które powodują, że nie prezentuje się najlepiej i tak samo źle czuje. Wiosna to najlepszy czas na detoks. Jak się do niego zabrać?

Na początek rezygnujemy z kofeiny (kawa, czarna herbata), cukru, alkoholu, mąki oraz mleka. Wszystko to sprzyja zatrzymywaniu toksyn w organizmie. Następnie wybieramy najlepszą metodę dla siebie. Oczywiście najłatwiej, ale również najtrudniej, poddać się głodówce. Nie wymaga kupowania żadnych produktów, a jedynie silnej woli. W jej trakcie wolno nam spożywać jedynie wodę mineralną oraz napary ziołowe.

Równie skuteczna i trochę mniej głodowa jest dieta sokowa. Wypijając w ciągu dnia ok. 4 litrów naturalnych soków dostarczamy organizmowi niezbędnych wartości odżywczych oraz witamin. Te ostatnie z pewnością zapewni nam także bomba witaminowa w postaci koktajlu warzywnego przed każdym posiłkiem, co uważane jest za trzeci najpopularniejszy sposób oczyszczania organizmu.

Należy jednak pamiętać, żeby nie przesadzić i na początek ograniczyć głodówkę do jednego dnia. Dobrym wsparciem dla organizmu po pozbyciu się toksyn będzie wprowadzenie do diety większej ilości ziół, białego mięsa, twarogu, a także warzyw i owoców. Ciekawe propozycje na produkty w diecie oczyszczającej można znaleźć w ofercie sklepów ekologicznych.


Copyright felix.pl © 2014. All Rights Reserved.