Get Adobe Flash player

Nie tak dawno mieliśmy okazję obchodzić święto naszych mam, teraz nadchodzi pora świętowania Dnia Ojca. Chociaż trzeba przyznać, że dopiero w ostatnich latach ten dzień zyskał podobną popularność jak Dzień Matki, obecnie już raczej nie zdarza nam się o nim zapomnieć. Za to coraz częściej staramy się podarować naszym ojcom

niepowtarzalny prezent z tej okazji. Jednym z pomysłów na oryginalną niespodziankę jest alternatywa dla typowych, materialnych prezentów, jaką stanowią podarunki w formie

przeżyć.

tata 2

Coraz bardziej popularne w ostatnim czasie prezenty w formie emocji i doznań są ciekawą odmianą dla materialnych upominków, którymi obdarowujemy bliskich przy różnego rodzaju okazjach. Wyniki sondy zrealizowanej przez serwis PrezentMarzen.com pokazują, iż powoli Polacy przekonują się do upominków w postaci przeżyć, co potwierdziło 39% ankietowanych. Dla 27% respondentów to ciągle jeszcze nowość, ale która ma szanse stać się popularnym rodzajem upominków. W pierwszej kategorii prezentów w formie przeżyć królują się te dostarczające niezapomnianych, ekstremalnych emocji, które wybrało 35% ankietowanych, zarówno za kierownicą, w powietrzu jak i w wodzie np. drifting, rajdy samochodowe czy skok na bungee. Drugie miejsce (21%) tworzą prezenty sportowe np. nauka strzelania, lekcja golfa lub indywidualny trening squasha. A trzecie miejsce (18%) zajmują prezenty kreatywne, na przykład kurs brydża czy fotografii.

Jakie przeżycia mogą stać się idealnym prezentem na Dzień Ojca? Aktywny tata na pewno doceni podarunek, który da mu możliwość wypróbowania nowych sportów albo powrócenia do tych, które porzucił kilka lat temu. Niespodzianką z okazji Dnia Ojca może być zaproszenie na strzelnicę - dla bardziej zaawansowanych w tym sporcie adekwatnym prezentem może stać się możliwość wypróbowania rzadziej spotykanych rodzajów broni, jak Glock czy Kałasznikow. Fanom aktywności ruchowej przyjemność może sprawić również trening squasha lub indywidualny kursu wspinaczki. Z kolei ojcowie, których ulubioną porą roku jest zima, chętnie wybiorą się na lekcje jazdy na nartach lub snowboardzie na sztucznym stoku.

Chyba trudno znaleźć mężczyznę, który nie interesuje się motoryzacją i nie lubi luksusowych samochodów. Jak wynika z sondy serwisu PrezentMarzen.com, wśród respondentów, którzy wyrazili chęć wypróbowania sportów ekstremalnych, najchętniej wymieniano te związane z jazdą samochodem – wskazało je aż 36% osób. Dla fanów motoryzacji niecodzienną niespodzianką może być jazda off road czy drifting, a w nieco mniej ekstremalnej wersji, która na pewno ucieszy fana dobrych aut – przejażdżka luksusowym samochodem, takim jak Ferrari czy Lamborghini.

Nieco inną, ciekawą formą prezentu dla taty, który w wolnych chwilach chętnie przebywa poza domem, lecz ceni nieco bardziej stonowane formy relaksu, może być zaproszenie na degustację whisky, w trakcie której można również dowiedzieć się o specyfice tego trunku. Fanom innego popularnego, złocistego płynu można uprzyjemnić Dzień Ojca kursem degustacji piwa. Bardziej zainteresowanych sztuką tworzenia trunków można podarować kurs barmański, dzięki któremu będą mogli zgłębić arkana tworzenia różnych połączeń alkoholi, co wbrew pozorom nie jest tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Jeśli jednak nasi ojcowie wolą dobrze zjeść, strzałem w dziesiątkę może być prezent w postaci kolacji w sushi barze, czy degustacja kuchni azjatyckiej.

Przed wydarzeniami takimi jak na przykład Dzień Ojca bardzo popularne stają się typowo męskie rozrywki – między innymi różnego rodzaju sporty w szczególności przejażdżki luksusowymi samochodami lub jazda typu off road. Sporym powodzeniem cieszą się również różnego rodzaju degustacje – mówi Kornel Piesio z serwisu PrezentMarzen.com. Taki prezent na pewno nie zostanie odstawiony na półkę, a ze względu na to, że wiąże się z intensywnymi emocjami, na pewno zostanie zapamiętany na długo – dodaje.


Copyright felix.pl © 2014. All Rights Reserved.