Get Adobe Flash player

Szczypce zaciskowe

Mankamenty klasycznych zastosowań szczypiec zaciskowych znane są każdemu elektrykowi. Haczenie i zaczepianie się tulejek kablowych, niewłaściwe zaciśnięcie lub zupełnie błędne pozycjonowanie tulejek w główce szczypiec, a w rezultacie niepotrzebne odpady, niestety nie są rzadkością. Podwyższa to nie tylko koszty pracy związane z upływającym czasem czy zniszczonym materiałem, ale wpływa również na bezpieczeństwo procesu i nerwy użytkowników. W odpowiedzi na potrzeby profesjonalistów, Wiha wprowadziła do oferty narzędzie odpowiednie do zakresu zastosowań 0,08 – 16 mm² i łączące w jednym dwa rodzaje szczypiec zaciskowych. Efekt? Bezproblemowa i efektywna praca oraz ani śladu po typowych kłopotach wykonawczych!

Wybór odpowiednich narzędzi to niełatwa sprawa – wie o tym każdy, kto na początku kariery zawodowej kompletował doskonałą i uniwersalną skrzynkę narzędziową. Sekret tkwi w tym, by wybierać rozwiązania tworzone przez specjalistów dla specjalistów, powstałe w wyniku rozmów z wykonawcami i będące odpowiedzią na ich codzienne problemy montażowe.

Dziś profesjonaliści mogą odetchnąć z ulgą i spokojnie wykonywać swoją pracę, mając pewność, że tulejki kablowe zostaną odpowiednio obrobione. Dzięki innowacyjnemu podejściu do dopasowania technologicznych i funkcjonalnych właściwości nowych automatycznych szczypiec zaciskowych Electric, producent narzędzi ręcznych – firma Wiha sprawia, że praca związana z zaciskaniem stanie się bezproblemowa, szybsza i bezpieczniejsza. Łatwe wprowadzanie tulejek kablowych zapobiega zaciśnięciu płaszcza z tworzywa sztucznego, zaś zastąpienie otworu kwadratowego formą sześciokątną czy zaciskiem sześciokątnym sprawia, że haczenie i zaczepianie się tulejek kablowych w szczypcach nie jest już problemem. Automatyczne dopasowanie do wielkości tulejki kablowej z zakresu zastosowań między 0,08 – 16 mm² oraz odpowiedniej i przeznaczonej do niej siły dociskania zauważalnie wpływają na jakość i komfort codziennych zadań.

Z punktu widzenia bezpieczeństwa procesu te właściwości produktu, w połączeniu z kolejnymi usprawnieniami, jak np. wbudowana dźwignia pozwalająca na przerwanie procesu zaciskania w dowolnym momencie, tworzą szeroką paletę zalet przyjaznych dla użytkownika, odczuwalną zarówno podczas pierwszego użycia narzędzia, jak i wcześniejszego kontaktu z podobnymi lub starszymi modelami szczypiec.


Copyright felix.pl © 2014. All Rights Reserved.